Biała Podl.: Policjanci spotkali sie z uczestnikami półkolonii - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Policjanci spotkali sie z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 18.08.2018

Dzielnicowi z Międzyrzeca Podlaskiego spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych przez OSP Stołpno. Podczas spotkania przekazali informacje oraz wiele cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Wszystko to w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 
Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego w ramach prowadzonych czynności profilaktycznych, przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przypominając o zasadach bezpieczeństwa.  Ostatnio spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych przez Ochotniczą  Straż Pożarną „Stołpno”. Spotkanie odbyło się na terenie kąpieliska na żwirowni w Międzyrzecu Podlaskim.
 
Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nad wodą w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mundurowi opowiadali o bezpiecznym korzystaniu z kąpielisk oraz przestrzegali przed  niebezpieczeństwami związanymi z wypoczynkiem na obszarach wodnych. Wyjaśniali, jak zachować się podczas korzystania z kąpieli, jakich sytuacji unikać, i do jakich zasad stosować się, żeby bawić się bezpiecznie.
 
Uczestnicy półkolonii mogli również obejrzeć sprzęt, którym posługują się funkcjonariusze. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszył się quad, którym policjanci w trakcie codziennych służb patrolują teren "Międzyrzeckich Jeziorek". Każde dziecko chciało usiąść za jego kierownicą.
 
Policjanci podczas spotkania policjanci zachęcali również do uczestnictwa w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK” Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu chętnie odpowiadając na zadawane pytania. Spotkanie z mundurowymi na długo pozostanie w ich pamięci.

BSP