Chełm: Nietrzeźwy chciał wieźć młodzież na wycieczkę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Nietrzeźwy chciał wieźć młodzież na wycieczkę

Data publikacji 10.08.2018

59-letni kierowca autokaru, który dzisiaj chciał wieźć młodzież na wycieczkę, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na ulicy Lubelskiej w Chełmie podczas kontroli autokaru. Teraz za swoja nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Uczestnicy wyjazdu z opóźnieniem wyjechali z innym, trzeźwym kierowcą.

Dzisiaj około godz. 8.00 policjanci z chełmskiej drogówki kontrolowali autokar na ulicy Lubelskiej w Chełmie. Z prośbą o sprawdzenie zwrócił się organizator wyjazdu grupy młodzieży do miejscowości położonej w województwie łódzkim. Autokarem kierował 59-letni mieszkaniec gminy Wierzbica.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Przewoźnik na miejsce skierował innego kierowcę, z którym z opóźnieniem młodzież wyjechała z Chełma.

Nieodpowiedzialny 59-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą uprawnień do kierowania.

Wciąż zachęcamy organizatorów wyjazdów, opiekunów, rodziców do zgłaszania kontroli autokarów. Aby zgłosić taką kontrolę należy zadzwonić do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie pod numer telefonu (82) 560-10-00 bądź też na numer alarmowy 112.


E.C.