Opole Lub.: Podczas sprzątania poraził ją prąd - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Podczas sprzątania poraził ją prąd

Data publikacji 10.08.2018

Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku w pracy, do którego doszło wczoraj na terenie będącej w remoncie placówki szkolnej. 35-letnią kobietę z gm. Poniatowa podczas sprzątania poraził prąd. Kobieta z obrażeniami dłoni trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na terenie jednej z placówek szkolnych w Poniatowej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że budynek jest w trakcie remontu. Pracownica szkoły miała posprzątać pomieszczenia kuchni wraz z magazynem. Myjąc podłogę 35-latka polewała posadzkę wodą. Widząc leżący na podłodze przedłużacz chciała go przesunąć.

Kobieta została porażona prądem w momencie, gdy chwyciła dłonią za przewód. Na krzyk 35 latki natychmiast zareagowały koleżanki z pracy i pracownicy firmy budowlanej, którzy odłączyli przedłużacz od źródła zasilania. Kobieta z obrażeniami dłoni trafiła do szpitala.

Opolscy policjanci ustalają przyczynę i dokładne okoliczności tego wypadku. Ustawodawca wskazuje, że za naruszenie obowiązujących przepisów BHP grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

S.P.