Zamość: Piesza potrącona na przejściu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Piesza potrącona na przejściu

Data publikacji 09.08.2018

W Krasnobrodzie kierująca oplem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 85-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala. Tam zmarła. 55-letnia kierująca oplem była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj po południu w Krasnobrodzie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca oplem 55-letnia mieszkanka Krasnobrodu na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą przez jezdnię 85-letnią warszawiankę. W wyniku potrącenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Tam zmarła. Jak ustalili policjanci kierująca oplem była trzeźwa. Zatrzymano jej uprawnienia do kierowania i dowód rejestracyjny pojazdu, którym się poruszała.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że oznakowane przejście to miejsce, gdzie zarówno na pieszym jak i kierującym ciążą szczególne prawa i obowiązki. Podstawowym błędem kierowców, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych, jest niezachowanie szczególnej ostrożności, w efekcie czego pojawienie się pieszego na przejściu jest dla kierującego zaskoczeniem. Jeśli do tego pojazd porusza się z nadmierną prędkością, to jego zatrzymanie przed torem ruchu pieszego jest po prostu niemożliwe. Pieszym natomiast przypominamy, że zabrania się im między innymi wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

JK