Aktualności

Biłgoraj: Wjechał w samochód, a potem w budynek - miał prawie 2 promile

Data publikacji 09.08.2018

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 60 latek z powiatu brzozowskiego, który wczoraj kierując citroenem wjechał w inny pojazd a następnie w budynek przy ul. Prusa w Biłgoraju. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Wczoraj około godziny 10:30 na stanowisko dowodzenia biłgorajskiej komendy zadzwoniła 37 letnia mieszkanka gminy Biszcza, która poinformowała policjantów, że w jej zaparkowany pojazd m-ki Renault na ul. Prusa w Biłgoraju uderzył kierowca samochodu m-ki Citroen a następnie wjechał on w budynek znajdujący się przy tej ulicy.

Kobieta podejrzewała, że kierowca citroena może być nietrzeźwy. Jak się okazało, nie myliła się. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że 60 letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który kierował citroenem cofając uderzył w tylny zderzak renaulta uszkadzając go a następnie wjechał w elewację jednego z budynków znajdującego się przy tej ulicy.

Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, 60 latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należące do niego prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Zgodnie z prawem, 60 latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

JK