Chełm: Nietrzeźwy zakończył jazdę na drzewie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Nietrzeźwy zakończył jazdę na drzewie

Data publikacji 09.08.2018

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jadąca z nim pasażerka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Do zdarzenia tego doszło na terenie gminy Wojsławice. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o to, aby pod żadnym pozorem po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu nie wsiadać za kierownicę pojazdów.

Wczoraj po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Kukawka na terenie gminy Wojsławice. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Daewoo Tico 39-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jadąca z nim 41-letni pasażerka nie odniosła poważniejszych obrażeń i po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona ze szpitala. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku i proszą o zachowanie rozsądku.

Pomimo wielokrotnych apeli chełmskich policjantów, nadal znajdują się tacy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” kierowców czekają surowe konsekwencje. Oprócz zakazu prowadzenie pojazdów, sąd może wymierzyć karę grzywny i na okres do 2 lat pozbawić kierującego wolności.

E.C.