Janów Lub.: Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Janów Lub.: Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję

Data publikacji 08.08.2018

Półtora promila alkoholu w organizmie miał 28-latek, sprawca kolizji w Janowie Lubelskim. Mężczyzna jadąc pojazdem marki Volvo doprowadził do zderzenia z samochodem marki Nissan. Jak się okazało nie miał też uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

     Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj po godz. 15.00 w Janowie Lubelskim na skrzyżowaniu ulic Sukienniczej i Piłsudskiego. Kierujący pojazdem marki Volvo, 28-latek zatrzymał się na skrzyżowaniu. Nagle zaczął cofać i uderzył w nissana stojącego za nim.  Po zderzeniu 28-latek odjechał, kierujący nissanem pojechał za nim a gdy ten się zatrzymał wtedy on wezwał Policę.

    Badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało, że ma on w organizmie półtora promila  alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna  nie ma uprawnień do kierowania. Kierowca nissana był trzeźwy. Nikomu z uczestników nic się nie stało i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Teraz 28-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień do kierowania. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności