Kraśnik: Przyłapani na uprawie konopi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Przyłapani na uprawie konopi

Data publikacji 08.08.2018

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w lesie prowadzili uprawę konopi indyjskich. Ponadto w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych ujawniono ok. 100 gramów suszu roślinnego, który po badaniu testerem okazał się marihuaną. Zatrzymani będą odpowiadali za uprawę i posiadanie środków odurzających.

Kryminalni w lesie w pobliżu Kraśnika ujawnili uprawę konopi innych niż włókniste. Celem ustalenia właściciela nielegalnych roślin policjanci podjęli obserwację miejsca, w którym rosły rośliny. Wczoraj ok. godz. 20.30 funkcjonariusze zauważyli 2 młodych mężczyzn, którzy przyszli podlać uprawę. W trakcie pielęgnacji krzewów zostali zatrzymani. Policjanci zabezpieczyli 7 młodych krzewów o wysokości ok. 50 cm.


Zatrzymani mężczyźni to 27 letni mieszkańcy Kraśnika. W trakcie składania wyjaśnień przyznali się do prowadzenia uprawy i pozyskiwania z nielegalnych roślin suszu marihuany.

Przeszukanie przeprowadzone w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych przyniosło efekt w postaci ujawnienia ok. 100 gramów suszu roślinnego zapakowanego w woreczki strunowe. Badanie testerem wskazało, iż jest to marihuana.
Zatrzymanym mężczyznom postawiony zostanie zarzut uprawy i posiadania narkotyków.
JM