Zamość: Policjanci uczestniczyli w piknikach na zamojskich osiedlach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Policjanci uczestniczyli w piknikach na zamojskich osiedlach

Data publikacji 02.08.2018

„Wędrująca estrada” to pikniki organizowane na zamojskich osiedlach. Dla mieszkańców przygotowano konkursy, zabawy, warsztaty i spektakle. Do akcji włączyli się także policjanci z zamojskiej komendy. Mundurowi prezentowali radiowozy, znakowali rowery, mówili o bezpieczeństwie i odpowiadał na pytania zadawane przez mieszkańców.

    Pikniki rodzinne organizowane przez Zamojski Dom Kultury pn. „Wędrująca estrada – postaw na rodzinę” cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców zamojskich osiedli. Można tam było obejrzeć spektakle, uczestniczyć w zabawach teatralnych, warsztatach tanecznych, cyrkowych i plastycznych, a także w grach i zabawach sportowych.
     Na każdym pikniku można było zobaczyć również zamojskich dzielnicowych, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Policjanci mówili również jak bezpiecznie spędzać czas wolny w miejscu zamieszkania, nad wodą, na koloniach i obozach.  Uczestnicy mieli możliwość oznakować rowery oraz dowiedzieć się jak bezpiecznie poruczać się jednośladem. Na piknikach obecny był także pies policyjny, który prezentował swoje umiejętności a jego przewodnik opowiadał o zasadach bezpiecznego zachowania w kontaktach ze zwierzętami oraz specyfice pracy z czworonogiem. Pikniki były też okazją do rozmowy z dzielnicowym, który odpowiadał na pytania zadawane przez mieszkańców.
     Wczoraj na terenach rekreacyjnych nad rzeką Łabuńką  swój festyn mieli mieszkańcy osiedla Orzeszkowej- Reymonta i Starego Miasta. Natomiast dzisiaj na osiedlu Zamoyskiego obędzie się ostatni już w tym roku przystanek „Wędrującej estrady”. I zapewne jak zawsze będzie gwarno i wesoło. Nie zabraknie również mundurowych z zamojskiej komendy.   
D.K-B.