Aktualności

Zamość: „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” w czasie mini olimpiady sportowej

Data publikacji 29.07.2018

Policjant w czasie mini olimpiady przypomniał dzieciom i młodzieży o zasadach wypoczynku nad wodą. W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” przeprowadził rozmowę na temat bezpiecznego korzystania z uroków plaży oraz kąpieli wodnych.

       W piątek na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się mini olimpiada dla wszystkich mieszkańców hetmańskiego grodu, a w szczególności dla dzieci i młodzieży. Podczas imprezy były konkursy, rozgrywki sportowe, pokazy karate.
W przerwie pomiędzy kolejnymi rozgrywkami dzielnicowy z zamojskiej komendy przypominał uczestnikom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Namawiając do kreatywnego spędzania wolnego czasu mówił o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą się spotkać wypoczywając nad zbiornikami wodnymi.
Wysoka temperatura powietrza sprzyja plażowaniu i kąpielom. Policjant przypomniał, że korzystać ze zbiorników wodnych można jedynie na terenie wyznaczonych kąpielisk, dozorowanych przez ratowników. Bezwzględnie należy również słuchać pełnoletnich opiekunów oraz pływając lub bawiąc się w wodzie zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek.
 
Piątkowa mini olimpiada była wydarzeniem kończącym pierwszy turnus wakacji na sportowo realizowanych przez OSiR pn. „Zachowaj trzeźwy umysł – sportowe wakacje 2018”, dla najmłodszych mieszkańców Zamościa.
D.K-B.