Zamość: Nietypowy patrol - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Nietypowy patrol

Data publikacji 29.07.2018

Policjanci wspólnie z kapelanem zamojskiej Policji zorganizowali działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja związana była z obchodami dnia patrona podróżnych św. Krzysztofa przypadającego na dzień 25 lipca. Tego dnia nietypowy patrol przypominał kierującym o właściwych zachowaniach podczas prowadzenia pojazdów i respektowaniu przepisów drogowych.

      W piątkowy poranek na drogach Zamościa pojawił się patrol ruchu drogowego, któremu towarzyszył kapelan zamojskich policjantów - ksiądz Sylwester Zwolak. Podczas kontroli drogowych policjanci wspólnie z kapelanem przypominali kierowcom o właściwych zachowaniach na drodze i respektowaniu obowiązujących przepisów. Zachęcali kierowców do kulturalnej, bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy oraz szacunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

    W ten sposób policjanci wspólnie ze swoim kapelanem uczcili obchody święta patrona kierowców – św. Krzysztofa. Prowadzona akcja była również okazją do promocji bezpieczeństwa na drogach powiatu zamojskiego oraz wysłuchania apelu duchownego o rozwagę na drodze.

     Ci, którzy popełnili drobne wykroczenia, a kontrolowani byli przez ten nietypowy patrol otrzymywali pouczenia i obrazek św. Krzysztofa - patrona podróżnych, by bezpiecznie prowadził i strzegł ich na drodze.

D.K-B.