Aktualności

Chełm: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na drogach powiatu

Data publikacji 27.07.2018

Dzisiaj na terenie powiatu chełmskiego realizowana jest akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób pieszych, jak też przemieszczających się jednośladami. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w obrębie przejść dla pieszych. Obserwują też zachowania osób pieszych i kierujących jednośladami pod kątem przestrzegania przez nie obowiązujących w tym przedmiocie przepisów.

Dzisiaj od rana na drogach powiatu chełmskiego można zaobserwować większą liczbę patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze od godziny 6:00 do 22:00 prowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz zapobieganie wypadkom z udziałem osób pieszych i kierujących jednośladami.

Funkcjonariusze reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych, jak też kierujących wobec pieszych. Szczególną uwagę będą zwracać na osoby piesze, które po zapadnięciu zmroku przemieszczając się poza terenem zabudowanym nie będą posiadały elementów odblaskowych, jak też rowerzystów, którzy będą poruszać się jednośladami bez oświetlenia.

E.C.