Puławy: Policjanci dbają o bezpieczeństwo harcerzy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Policjanci dbają o bezpieczeństwo harcerzy

Data publikacji 18.07.2018

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje policjanci z puławskiej komendy odwiedzają obozy harcerskie, kontrolują warunki w jakich stacjonują harcerze, przypominają zasady bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych, a także przestrzegają przed wakacyjnymi zagrożeniami.

     Od początku wakacji policjanci z Puław prowadzą kontrolę obozów harcerskich stacjonujących na terenie powiatu puławskiego W trakcie spotkań policjanci sprawdzają w jakich warunkach mieszkają młodzi ludzie, przekazują im oraz ich opiekunom informacje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz przestrzegają przed możliwymi zagrożeniami. Wręczają specjalnie przygotowane na tę okazję ulotki przedstawiają również zasady wynikające z programu „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Funkcjonariusze dużo uwagi poświęcają też bezpiecznemu korzystaniu z dróg, a zwłaszcza po zmroku. Przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz zwracają uwagę na właściwe zachowanie pieszych i rowerzystów.

Spotkania prowadzone są przez policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowych, którzy dbają o bezpieczeństwo nie tylko stałych mieszkańców naszego powiatu, ale również gości jakimi są harcerze z terenu całego województwa.

E.R.K