Ryki: Obchody Święta Policji w ryckiej jednostce - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Obchody Święta Policji w ryckiej jednostce

Data publikacji 11.07.2018

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. W dniu 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Jednym z najważniejszych punktów akademii było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnień.

Uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się dzisiaj na świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Rykach. W uroczystym apelu, poza policjantami i pracownikami cywilnymi, udział wzięli zaproszeni goście – starosta, burmistrzowie, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, prokuratury, sądu, którzy, na co dzień współpracują z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Nie zabrakło także rodzin wyróżnionych. Szczególnym gościem był dzisiaj I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk. Podziękował on wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom ryckiej komendy za codzienną rzetelną i ofiarną pracę, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, a także wyróżnienia.

Podczas uroczystości funkcjonariusze odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzego Czebreszuka i Komendanta Powiatowego Policji w Rykach mł. insp. Kazimierza Kuli, nominacje na wyższe stopnie służbowe w korpusach aspirantów i podoficerów. Podczas tegorocznych obchodów nie zabrakło także nagród za profesjonalne oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Wyróżnienia przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie otrzymało trzech policjantów i dwie pracownice tutejszej Komendy.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele samorządów przekazali na ręce komendanta ryckich funkcjonariuszy gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu ryckiego.

RW