Zamość: Tymczasowy areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Tymczasowy areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa

Data publikacji 11.07.2018

W jednej z miejscowości w gminie Szczebrzeszyn dwóch mężczyzn usiłowało dokonać zabójstwa 27-latka. Pokrzywdzonego oblali benzyną i podpalili. Mężczyzna trafił do szpitala, a podejrzewani o dokonanie tego czynu zatrzymani. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował, że jeden ze sprawców – 35-latek, zostanie tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Podczas minionego weekendu pod jedną z posesji w gminie Szczebrzeszyn przyjechało dwóch młodych mężczyzn. Chcieli porozmawiać z przebywającym tam 27-latkiem. W pewnej chwili jeden z nich oblał 27-latka benzyną i podpalił. Mężczyzna sam zaczął gasić płonące ubrania, wezwano również karetkę pogotowia. Powstałe oparzenia wymagały hospitalizacji, pokrzywdzony pozostał więc w szpitalu.

Po zdarzeniu sprawcy odjechali. Jednak już kilka godzin później zostali zatrzymani przez kryminalnych z zamojskiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Zamościu w stosunku do jednego z podejrzanych zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Szczegóły oraz okoliczności przestępstwa wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Zamościu prowadząc w tej sprawie śledztwo.

D.K-B.