Puławy: Spotkanie w komendzie z uczestnikami półkolonii - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Spotkanie w komendzie z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 11.07.2018

Puławskich policjantów odwiedziły dzieci z półkolonii Wakacyjne Szaleństwo. Podczas spotkania wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w wakacje, a także dowiedziały się na czym polega praca policjantów w poszczególnych wydziałach. Miały okazję obejrzeć radiowozy i pozdrowić funkcjonariuszy pracujących w terenie.

Wczoraj puławską komendę policji odwiedziły dzieci z półkolonii Wakacyjne Szaleństwo. Wizytę rozpoczęto od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się jak wygląda służba w Policji oraz czym zajmują się policjanci w poszczególnych wydziałach. Funkcjonariusze zaprezentowali również radiowozy, motocykle oraz sprzęt, którym posługują się na co dzień.

Najważniejszym tematem podczas spotkania była jednak kwestia bezpieczeństwa w wakacje. W ramach akcji ‘Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjanci opowiedzieli dzieciom, jak powinny wyglądać ich zabawy, żeby wakacyjny odpoczynek upłynął miło, atrakcyjnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Sądząc po zaangażowaniu dzieci, tego typu spotkania są świetną formą oddziaływań profilaktycznych i będą kontynuowane przez całe wakacje.

E.R.K