Biała Podl.: Tirem wymusił pierwszeństwo na rowerzystce - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Tirem wymusił pierwszeństwo na rowerzystce

Data publikacji 10.07.2018

Bialscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Man nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 54-letniej rowerzystce. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 7:00 na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, 44-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, wyjeżdżając z posesji doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Kierowca tira włączając się do ruchu prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jednośladowi. Rowerem kierowała 54-letnia mieszkanka gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. W chwili zdarzenia kierowca ciężarówki był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Letnia pogoda sprawia, że na jezdniach i ścieżkach rowerowych pojawiło się więcej cyklistów. Pamiętajmy, że należą oni do grupy „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.  Jest to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Każde zdarzenie z ich udziałem będzie stwarzało bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia.  

B.S.P.