Łęczna: Kierujący samochodem wymusił pierwszeństwo na rowerzyście - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Kierujący samochodem wymusił pierwszeństwo na rowerzyście

Data publikacji 08.07.2018

Na skrzyżowaniu w Łęcznej doszło do kolizji drogowej. Jadący prawidłowo 74-letni rowerzysta został potrącony przez kierującego audi A6- 37 latka. Rowerzysta doznał ogólnych potłuczeń. Po zdarzeniu kierujący audi udzielił rowerzyście niezbędnej pomocy zabierając go do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Łęcznej, na skrzyżowaniu drogi prowadzącej na Pojezierze Łęczyńsko Włodawskie z ul. Litewską. Kierujący samochodem audi A6, 37latek z Turowoli nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście. W wyniku wymuszenia pierwszeństwa doszło do kolizji z kierującym jednośladem 74-latkiem z gm. Łęczna. Młody kierowca po kolizji wykazał się odpowiedzialnością. Udzielił rowerzyście niezbędnej pomocy oraz przewiózł go do szpitala w Łęcznej.

Po badania okazało się, że ma on drobne potłuczenia. Policjanci przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Kierowca audi za spowodowanie zagrożenia w komunikacji został ukarany mandatem karnym.

MG