Aktualności

Łęczna: Policjanci na rozgrywkach piłkarskich Gramy dla Niepodległej

Data publikacji 08.07.2018

Na boisku w Milejowie odbyły się charytatywne rozgrywki piłkarskie pn. Biel i Czerwień - Barwy Niepodległości. Gramy dla Niepodległej to cykl wydarzeń sportowych zorganizowanych dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczpospolitej Polski Pan Andrzej Duda. Policjanci równolegle do toczących się rozgrywek prowadzili akcje profilaktyczne dla najmłodszych oraz znakowali rowery.

Podczas toczących się rozgrywek Policjanci prowadzili również działania profilaktyczne. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnych „Daj się zobaczyć na drodze” oraz „Dzielnicowy mój przyjaciel” funkcjonariusze przypominali o przestrzeganiu przepisów, koncentracji i wzajemnym szacunku, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stoisko KPP w Łęcznej cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, które bardzo chętnie rozmawiały na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu i podczas wypoczynku. Dzieciaki za swoją aktywność otrzymały drobne upominki – odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze po zmierzchu. Podczas imprezy odbyła się również akcja znakowania rowerów.

Grający z ogromnym zaangażowaniem policjanci w rozgrywkach zajęli 4 miejsce.  Do rywalizacji sportowej przystąpiło 7 drużyn m. in. przedstawiciele Urzędów Gmin, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz  Aresztu Śledczego.

M.G.

 

Pliki do pobrania

  • 62.24 KB