Krasnystaw: Bezpieczeństwo na drogach tematem spotkania - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Krasnystaw: Bezpieczeństwo na drogach tematem spotkania

Data publikacji 06.07.2018

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci spotykali się z sołtysami. Wraz z nimi w spotkaniu uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy. Ponadto w ramach działań wyświetlono prezentację dot. „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Dbając o bezpieczeństwo lokalnej społeczności, krasnostawscy policjanci spotykali się z sołtysami z gminy Izbica. Mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na pieszych uczestników ruchu oraz zasady prawidłowego poruszania się po jezdni oraz prawidłowego przechodzenia. Ponadto poruszono również kwestie używania przez pieszych elementów odblaskowych oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci. Powyższa problematyka jest zbieżna z przeprowadzanymi przez krasnostawskich policjantów akcjami tj. „Odblaski ratują życie”, „Dla każdego jest miejsce na drodze”, „Jednośladem bezpiecznie do celu”, „Patrz i słuchaj” i „Bezpieczny pieszy”.

Przewodnim jednak tematem spotkania było ogólnie rozumiane „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. W związku z tym uczestnikom spotkania wyświetlono prezentację oraz rozdano im elementy odblaskowe. Policjanci odpowiadali na zadawane przez nich pytania.  

M.K.