Aktualności

Biała Podl.: Uczestnicy koloniady „Smart Kids” odwiedzili policjantów

Data publikacji 06.07.2018

Bialską komendę odwiedzili wczoraj uczestnicy Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. Na „małych gości” czekało wiele atrakcji, w tym pokaz sprzętu policyjnego oraz konkurs wiedzy. Dziedziniec komendy rozbrzmiewał głośnym śmiechem najmłodszych oraz dźwiękiem „policyjnej syreny”, która wywołała wśród nich nie lada emocje.

Wczoraj bialską komendę odwiedzili uczestnicy Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. Jest to już kolejna grupa wypoczywających w mieście dzieci, która spotkała się z mundurowymi. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie zarówno nad zbiornikami wodnymi,  w górach, a także podczas wypoczynku w domu.

Jedną z atrakcji przygotowanych przez mundurowych był konkurs. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez policjantkę pytania, wykazując się wysokim poziomem wiedzy prewencyjnej. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były opaskami oraz kamizelkami odblaskowymi.

Był również czas by obejrzeć policyjny sprzęt, w tym oznakowane radiowozy. Wśród nich znalazł się policyjny ambulans wypadkowy, wykorzystywany na co dzień przez policjantów bialskiej drogówki. Dziedziniec komendy rozbrzmiewał głośnym śmiechem najmłodszych oraz dźwiękiem „policyjnej syreny”, która wywołała wśród dzieci nie lada emocje.

BSP