Biłgoraj: O bezpieczeństwie na wakacjach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: O bezpieczeństwie na wakacjach

Data publikacji 06.07.2018

Wczoraj odbyło się spotkanie z dziećmi na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje”. Zostało ono zorganizowane wspólnie z Niepubliczną Placówką Oświatowo - Wychowawczą „Lider” z Biłgoraja. W spotkaniu wzięło udział dwadzieścioro dzieci.

Wczorajsze spotkanie z dziećmi na półkolonii zorganizowane było na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju wspólnie z Niepubliczną Placówką Oświatowo - Wychowawczą Lider z Biłgoraja. W ramach akcji „ Bezpieczne wakacje” oraz „ Jednośladem bezpiecznie do celu” sierż. szt. Waldemar Buczek oraz asp. Adam Granda omówili szczególnie niebezpieczne dla dzieci sytuacje np. przekraczanie jezdni, poruszanie się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się rowerem po chodniku i po ulicy, jak ważny jest kask podczas jazdy, by najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na do celu.

Omówili praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych. W myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Policjanci mówili jak trzeba zachować się nad wodą i że bez opieki dorosłych nie powinny same wchodzić do wody, gdyż korzystanie z dzikich kąpielisk i niestrzeżonych plaż niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo. Ćwiczyli także jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej i w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, gdy nie ma lekarza w pobliżu albo nie dotarła jeszcze karetka. Dzięki uprzejmości PCK w Biłgoraju dzieci pod nadzorem policjantów mogły poćwiczyć resuscytację na fantomie. Dzieci chętnie słuchały rad oraz sami dzieliły się swoimi cennymi spostrzeżeniami. Po spotkaniu policjanci dostali od dzieci pamiątkowe dyplomy.

Pamiętajmy, że zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze bez względu na to, jaka jest pora roku.

A.P.