Łuków: Dzieci odwiedziły komendę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: Dzieci odwiedziły komendę

Data publikacji 04.07.2018

Komendę Powiatową Policji w Łukowie odwiedziły dzieci spędzające wakacyjny czas na półkoloniach w Starych Kobiałkach. Nasi goście obejrzeli radiowozy i motocykle oraz część sprzętu używanego przez policjantów w służbie. Wszyscy mogli dowiedzieć się nie tylko jak pełnią służbę policjanci, ale także jak radzić sobie z niebezpieczeństwami z jakimi mogą się spotkać w domu i podczas wakacyjnego wypoczynku.

Komenda Powiatowa Policji w Łukowie prowadzi wiele programów prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. W trakcie wakacji policjanci z wydziału prewencji spotykają się z dziećmi i młodzieżą, która ten czas spędza w naszym regionie. Na spotkaniach takich policjanci uczą dzieci bezpiecznego spędzania czasu wolnego, poruszania się w miejscach publicznych oraz unikania zagrożeń. W ramach tych programów dzieci odwiedzają komendę oglądając umundurowanie policjantów i część sprzętu będącego na wyposażeniu Policji.

Wczoraj łukowską komendę odwiedziły dzieci spędzające czas letni wypoczynku na półkoloniach w Zespole Oświatowym w Starych Kobiałkach. Mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku i zasady bezpiecznych zachowań na drodze i nad wodą. Jak zawsze dużym zainteresowaniem naszych małych gości cieszyły się radiowozy i motocykle oraz ich wyposażenie.  Maluchy mogły dokładnie obejrzeć wnętrze radiowozu i dowiedzieć się, jak działa zainstalowany w nim sprzęt. Największym zainteresowaniem cieszyły się motocykle, używane na co dzień przez policjantów łukowskiej drogówki. Każde dziecko, chciało również usiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć policyjną czapkę.

Spotkania policjantów z dziećmi mają na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci w trakcie wakacji. Wszyscy obiecali, że nie tylko podczas wakacji, ale też w roku szkolnym będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

M.J.