Zamość: Spot edukacyjny kampanii "Patrz i słuchaj" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Spot edukacyjny kampanii "Patrz i słuchaj"

Data publikacji 14.06.2018

Wypadek z udziałem pieszego, do którego doszło dzisiaj na jednym z przejść dla pieszych w okolicach szkoły – to scenariusz spotu edukacyjno – informacyjnego, który dzisiaj w godzinach rannych realizowała zamojska komenda przy współudziale uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Projekt powstał w ramach kampanii „Patrz i słuchaj”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

      Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych na ul. Szczebrzeskiej w okolicach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 było wielkie zamieszanie. Uczestnicy ruchu drogowego mogli zobaczyć sceny podobne do takich, które rozgrywają się podczas wypadku. Jednak nie doszło tam do zdarzenia drogowego, a jedynie zaaranżowanych scen z udziałem „aktorów”.  W miejscu tym bowiem zamojska komenda w ramach kampanii „Patrz i słuchaj” realizowała krótki film edukacyjny mówiący o zagrożeniach związanych z niewłaściwym zachowaniem osób pieszych na przejściach. W realizacji spotu pomogli młodzi ludzie – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu oraz Medycznego Studium Zawodowego  w Zamościu. Oni również wymyślili scenariusz projektu. Pomogły także lokalne media, które dzieląc się swoim zawodowym doświadczeniem  i wiedzą nakręciły spot.

     Przejeżdżający ul. Szczebrzeską uczestnicy ruchu mogli zobaczyć inscenizację wypadku drogowego z udziałem młodego człowieka, który korzystając z telefonu komórkowego nieostrożnie wchodzi na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód.
Podczas całego przedsięwzięcia nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci z zamojskiej drogówki, którzy kierowali ruchem i informowali zainteresowanych o przyczynach chwilowych utrudnień.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem premierowa emisja spotu odbędzie się jeszcze w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego. Zostanie wyemitowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu, gdzie realizacja projektu miała swój początek.

D.K-B.