Chełm: Areszt tymczasowy wobec sprawcy przemocy domowej - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Areszt tymczasowy wobec sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 14.06.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 21-latek z gminy Rejowiec Fabryczny. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek policjantów i prokuratury. Mężczyzna od blisko dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

    Policjanci z komisariatu w Rejowcu podczas interwencji domowej zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Rejowiec Fabryczny. Funkcjonariusze ustalili, że od blisko dwóch lat znęca się na swoimi rodzicami i nastoletnim bratem stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną. W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 21-latka. Wczoraj Sąd Rejonowy w Krasnymstawie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Obowiązujące prawo zabrania stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe nie wstydźmy się prosić o pomoc. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
E.C.