Aktualności

Krasnystaw: Miał zatrzymać się przed znakiem STOP – wpadł pod samochód

Data publikacji 14.06.2018

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Krasnymstawie. Kierujący rowerem gwałtownie zahamował przed znakiem STOP i wypadł z roweru przez kierownicę. Na rękę upadającego mężczyzny najechał jadący z pierwszeństwem samochód.

    Wczoraj po godzinie 14-tej krasnostawscy policjanci dostali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty. Do zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań w Krasnymstawie. Jadący drogą podporządkowaną 40-letni rowerzysta, gwałtownie zahamował przed znakiem STOP. Zrobił to tak niefortunnie, że wypadł z roweru przez kierownicę. Upadł tuż przy jadącym drogą z pierwszeństwem samochodzie marki Jaguar, którym kierowała 37-latka z Krasnegostawu. Kobieta nie miała możliwości zareagować i kierowany przez nią samochód, tylnym kołem przejechał po ręce leżące rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala gdzie lekarz stwierdził, iż ma złamaną rękę.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia – obydwoje trzeźwi. Dokładne przyczyny wypadku będą teraz wyjaśniać krasnostawscy śledczy w ramach prowadzonego dochodzenia.

P.W.