Puławy: Przedszkolaki w komendzie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Przedszkolaki w komendzie

Data publikacji 13.06.2018

Komendę w Puławach odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Puławach. Podczas spotkania mili goście mogli z bliska zobaczyć pracę funkcjonariuszy, przekonać się jak wygląda stanowisko dyżurnego oraz posłuchać o bezpieczeństwie w wakacje. Każde dziecko chciało posiedzieć w radiowozie, a te najodważniejsze również na policyjnym motocyklu.

     Okres przedwakacyjny to czas kiedy policjanci z Puław, poza codziennymi obowiązkami spotykają się z dziećmi żeby przekazać im jak najwięcej rad i przestróg dotyczących wakacji. Tym razem komendę zwiedzały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Puławach. Mali goście najpierw odwiedzili stanowisko Oficera Dyżurnego, gdzie jak zawsze największą frajdę sprawiło im pozdrowienie przez radiostację policjantów pracujących w terenie. Następnie miały okazję obejrzeć radiowozy oraz usiąść na motocyklu. Obejrzały także sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych.

 

    W trakcie spotkania policjanci przekazali maluchom szereg  informacji dotyczących bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży m. in. w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…. nad wodą”. Dzieci dowiedziały się jakich zasad muszą przestrzegać oraz co zrobić żeby uniknąć zagrożeń. Wszystkie słuchały uważnie tego co mieli im do przekazania funkcjonariusze i w nagrodę dostały upominki – kamizelki odblaskowe ufundowane przez Zakłady Azotowe SA w Puławach. O słodki poczęstunek dla przedszkolaków zadbała Piekarnia PSS Społem w Puławach. Dziękujemy sponsorom.

E.R.K