Aktualności

Puławy: Policjanci na festynie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Data publikacji 13.06.2018

Nadchodzące wakacje to dobra okazja żeby przypomnieć dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom jak należy zachowywać się nad wodą żeby uniknąć niebezpieczeństw. W powiecie puławskim trwa właśnie cykl spotkań z uczniami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Wczoraj policjanci brali udział w festynie rodzinnym odbywającym się w Szkole Podstawowej Nr 11 w Puławach.

   Policjanci zajmujący się profilaktyką, dzielnicowi, oficer prasowy – funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Puławach prowadzą cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Spotkania odbywają się w szkołach, przedszkolach, na festynach i piknikach. Dzieci odwiedzają też komendę. Wszystko po to, by przekazać najmłodszym i ich opiekunom jak najwięcej informacji na temat bezpiecznego zachowania w wakacje, zwłaszcza nad wodą.

    Wczoraj policjanci uczestniczyli w festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej Nr 11 w Puławach. Mundurowi szczegółowo omówili zasady jakimi należy się kierować podczas zabaw i rekreacji w wodzie. Powiedzieli dzieciom w jaki sposób bezpiecznie uprawiać sporty wodne, korzystać z materacy. Przedstawili jak niebezpieczne jest korzystanie z dzikich kąpielisk i niestrzeżonych zbiorników wodnych.

     Przedstawili również założenia tegorocznego konkursu „filmowy przewodnik” odbywającego się pod patronatem MSWiA. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

E.R.K