Kraśnik: Po alkoholu za kierownicą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Po alkoholu za kierownicą

Data publikacji 13.06.2018

Utratą prawa jazdy zakończył się wyjazd do sklepu dla mężczyzny, który jechał samochodem w Zakrzówku będąc w stanie nietrzeźwości. Interweniujący policjanci widzieli jak kierujący matizem zajechał na parking, po czym wysiadł i zataczając się poszedł do sklepu. Po wyjściu ze sklepu z zakupionym piwem został przez policjantów wylegitymowany i przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę po pijanemu będzie odpowiadał przed sądem.

     Policjanci z Kraśnika wczoraj w Zakrzówku zauważyli jadący samochód, zza kierownicy którego po zatrzymaniu się na parkingu, wysiadł mężczyzna i chwiejąc się na nogach wszedł do sklepu. Zachowanie kierującego wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zaczekali na kierowcę przy jego pojeździe. Kierowca matiza po wyjściu ze sklepu został wylegitymowany.  55 letni mieszkaniec gm. Zakrzówek nie potrafił utrzymać równowagi.
     Alkometr wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy, a przed sądem będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
JM