Lubartów: Areszt za czynną napaść na funkcjonariuszy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Areszt za czynną napaść na funkcjonariuszy

Data publikacji 16.05.2018

W trakcie zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie rozboju, doszło do napaści na policjantów. Jeden z napastników usiłował zaatakować funkcjonariusza szpadlem. Policjant oddał strzał ostrzegawczy. Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie jednej z posesji w gminie Serokomla. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi zatrzymanym do 10 lat pozbawienia wolności.

   W niedzielę około godz. 17:00 do Komisariatu Policji w Kocku zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 22 i 30 lat, którzy poinformowali funkcjonariuszy o rozboju. Do zdarzenia miało dojść w godzinach porannych w rejonie rzeki Wieprz w miejscowości Jeziorzany. Tam dwóch mężczyzn miało pobić starszego ze zgłaszających oraz zabrać samochód m-ki Opel. Sprawcy wzięli też telefon i pieniądze w kwocie 800 złotych.

   Lubartowscy kryminalni tego samego dnia wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Kocku pojechali do jednej z miejscowości w gminie Serokomla gdzie miał przebywać sprawca zdarzenia. W trakcie próby zatrzymania Jeden z napastników, wziął szpadel i usiłował zaatakować funkcjonariusza. Policjant bez wahania oddał strzał ostrzegawczy. Dwaj bracia w wieku 27 i 22 lat zostali zatrzymani.

   Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Lubartowie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Mężczyźni będą odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariuszy, starszy ze sprawców będzie dodatkowo odpowiadał za rozbój, którego miał się dopuścić w Jeziorzanach. Wobec podejrzanych prokurator wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Lubartowie przychylił się do wniosku wydając postanowienie o 2-miesiecznym areszcie wobec obydwóch podejrzanych.

    Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi 10 lat pozbawienia wolności.

E.S.