Świdnik: Wizyta dzieci w komendzie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Wizyta dzieci w komendzie

Data publikacji 15.05.2018

Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zawitali mali goście. Były to dzieci z „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Ponad 20-osobowa grupa zwiedziła budynek jednostki, wysłuchała pogadanki oraz miała możliwość samodzielnego wykonania daktyloskopii.

    Dziś rano do świdnickiej komendy przybyli niecodzienni goście. Grupa dzieci miała okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. W pierwszej kolejności dzieci zwiedziły pomieszczenia jednostki. Miały również okazję zasiąść na fotelu komendanta i choć przez chwilę poczuć się wyjątkowo. Następnie na świetlicy wysłuchały pogadanki na temat pracy policjantów a także szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa. Po obejrzeniu filmiku goście mieli okazję poznać pracę technika kryminalistyki i samodzielnie wykonać daktyloskopię.

   Kolejnym punktem spotkania było przejście na policyjny parking, gdzie na dzieci czekał przewodnik z psem służbowym. Opowiedział dzieciom o swojej służbie oraz przybliżył zasady zachowania się przy zwierzętach. Zademonstrował również pokaz posłuszeństwa swojego czworonoga. Na koniec spotkania dzieci wraz z dzielnicowym obejrzały pojazdy policyjne. Po wręczeniu książeczek promujących bezpieczeństwo na drodze podziękowały policjantom za spotkanie śpiewając piosenkę.
 

E.D.