Aktualności

Janów Lub.: Mieli posadzić sadzonki konopi, przeszkodzili im policjanci po służbie

Data publikacji 15.05.2018

Dwaj będący na wolnym policjanci z janowskiej komendy zatrzymali dwóch braci i ich kolegę, którzy wieźli samochodem ponad 20 sadzonek konopi indyjskich. Mundurowi przeszkodzili młodym mężczyznom, którzy nielegalne rośliny chcieli właśnie posadzić w polu. Za nielegalną uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwaj policjanci janowskiej komendy w czasie wolnym od służby uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopi indyjskich. Z informacji wynikało, że nielegalne rośliny są  w posiadaniu dwóch braci w wieku 17 i 19 lat. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym się poruszali. Podejrzenia okazały się jak najbardziej uzasadnione bowiem podczas kontroli samochodu  policjanci znaleźli 23 sadzonki konopi indyjskich.

Jak się okazało, bracia razem z ich 17-letnim kolegą mieli wysadzić je na polu. Na miejscu mundurowi znaleźli  5 sadzonek posadzonch wcześniej nielegalnej konopi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 28 sadzonek. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, przyznali się do uprawy. 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osoba, która nielegalnie uprawia konopie inne niż włókniste podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.