Ryki: Zbyt szybko na łuku drogi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Zbyt szybko na łuku drogi

Data publikacji 15.05.2018

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia osobowego volkswagena z samochodem ciężarowym, do którego doszło na ul. Stawskiej w Dęblinie. Jak wstępnie ustalili policjanci , jego przyczyną była zbyt duża prędkość kierującego VW, który na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu.

    Około godz. 14.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na ul. Stawskiej w Dęblinie. Na miejsce skierował policjantów. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 60-letni mieszkaniec Ryk jadąc osobowym volkswagenem w kierunku centrum Dęblina, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Następstwem tego auto „wyniosło” na przeciwny pas ruchu, którym poruszał się samochód ciężarowy marki Iveco. Kierował nim 53-letni mężczyzna z gminy Ryki.

     W wyniku zdarzenia kierowca z samochodu osobowego wraz z podróżującą z nim pasażerką trafili do szpitala. Po ponad dwóch godzinach okazało się, że nie odnieśli poważnych obrażeń i nie wymagają hospitalizacji. Do tego czasu ul. Stawska był całkowicie nieprzejezdna.  53-latkowi nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

KS