Krasnystaw: Handel obwoźny w rozpadającym się busie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Krasnystaw: Handel obwoźny w rozpadającym się busie

Data publikacji 15.05.2018

Wystające ostre elementy karoserii pojazdu, brak połowy układu wydechowego, skorodowane elementy nośne pojazdu, czy wycieki płynów eksploatacyjnych - takie nieprawidłowości ujawnili wczoraj krasnostawscy policjanci podczas kontroli dostawczego busa. Takim niesprawnym pojazdem prowadzony był handel obwoźny artykułami spożywczymi. Policjanci podjęli decyzję o niedopuszczeniu mercedesa do dalszego ruchu, a kierującego nim 20-latka ukarali mandatem karnym.

W poniedziałek policjanci z krasnostawskiej drogówki realizowali działania w ramach akcji „BUS”. Przed godziną 8:00 w Fajsławicach zatrzymali do kontroli dostawczego Mercedesa. Już na pierwszy rzut oka samochód był niesprawny technicznie. Po bliższym przyjrzeniu się funkcjonariusze stwierdzili iż pojazd znajduje się w tragicznym stanie.   Niektóre z rażących usterek to: wystające ostre elementy karoserii pojazdu, brak połowy układu wydechowego, skorodowane elementy nośne pojazdu, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne pasy bezpieczeństwa.

W trakcie dalszej kontroli okazało się, iż kierujący busem 20-letni mieszkaniec gminy Fajsławice nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego. Mundurowym tłumaczył, iż takim pojazdem polecił mu jeździć pracodawca, u którego jest zatrudniony od tygodnia.

Z uwagi na powyższe funkcjonariusze na miejscu podjęli decyzję o niedopuszczeniu pojazdu do dalszego ruchu, zaś kierującego ukarali mandatem karnym.

P.W.