Aktualności

KWP: Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze podczas powrotów z majowego weekendu

Data publikacji 06.05.2018

Dzisiaj kończy się majowy weekend, a wraz z nim powroty z wiosennego wypoczynku. Na drogach będzie panował wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę.

W tym roku majówka trwała dłużej niż w ubiegłym, dlatego też mieszkańcy naszego regionu wolne dni mogli rozłożyć w czasie.  Niektórzy już dawno wrócili do domów, ale z pewnością część będzie wracać dzisiaj. Z tego powodu na drogach będzie panował wzmożony ruch.  Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż, muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzą także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub urządzeniach technicznych. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Policjanci apelują, by przed wyjazdem w trasę zadbać o stan techniczny pojazdu i o to, by w podróż jechać wyspanym i wypoczętym.

Z naszych statystyk wynika, że od 27 kwietnia do 5 maja doszło łącznie do 30 wypadków, w których śmierć poniosło 7 osób, a 32 odniosły obrażenia.  W 11 wypadkach brali udział motocykliści ( 10 zostało rannych, jedna osoba zginęła). Z kolei rowerzyści byli uczestnikami 5 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne, zaś jedna poniosła śmierć. W tym okresie doszło także do trzech potrąceń pieszych. Policjanci zatrzymali 159 nietrzeźwych kierujących.

Podczas ubiegłorocznego weekendu majowego, który trwał krócej, bo od 28.04 do 3.05.,  odnotowaliśmy 17 wypadków, w których zginęło 5 osób, zaś 20 zostało rannych.

AK