Lubartów: Volkswagen zderzył się z ciężarówką - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Volkswagen zderzył się z ciężarówką

Data publikacji 16.04.2018

Tragicznie mogło zakończyć się dzisiejsze zdarzenie drogowe do którego doszło przed godziną 11:00 na obwodnicy drogi krajowej nr 19 z ul. Kleeberga w Lubartowie. Kierujący pojazdem m-ki VW wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z jadącą w kierunku Kocka ciężarową scanią. Ruch na krajowej 19-tce przez ponad godzinę odbywał się wahadłowo. Za spowodowanie kolizji drogowej 68-letni kierowca volkswagena został ukarany przez policjantów mandatem i punktami karnymi.

Dziś przed godziną 11:00 na skrzyżowaniu obwodnicy drogi krajowej nr 19 z ul. Kleeberga w Lubartowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Jak ustalili policjanci, kierujący volkswagenem 68-letni mieszkaniec powiatu bialskiego, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym w kierunku Kocka pojeździe ciężarowym m-ki Scania. W wyniku tego zdarzenia, do szpitala w Lubartowie, zostali przetransportowani kierujący volkswagenem oraz jego pasażer. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, mężczyźni nie odnieśli poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno kierujący scanią, 37-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego oraz kierujący volkswagenem, byli trzeźwi.

Ruch przez ponad godzinę odbywał się wahadłowo. 68-latek, kierujący osobówką, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem i punktami karnymi. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

E.S.