KWP: Bezpieczeństwo - Sport - Zabawa! - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Bezpieczeństwo - Sport - Zabawa!

Data publikacji 08.04.2018

Promowali bezpieczeństwo, rozdawali odblaski i grali w piłkę nożną. Mowa oczywiście o policjantach z naszego garnizonu, którzy wczoraj wzięli udział w mistrzostwach w halowej piłce nożnej. Zawody dla ponad tysiąca uczestników - dzieci i młodzież - zorganizował Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Uczestniczyli w nich oraz wspomagali organizatorów także żołnierze Wojska Polskiego oraz dziennikarze z TVP.

    Liczba uczestników była tak duża, że organizatorzy postanowili rozegrać zawody na terenie dziewięciu hal sportowych w Lublinie. Otwarcie odbyło się  w szkole podstawowej nr 51 przy ul. Bursztynowej. Turniej promował i otworzył wiceminister Sportu i Turystyki Pan Jarosław Stawiarski. Wcześnie odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem J.E.  księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego.

    Czas pomiędzy meczem wypełniali swoją obecnością m.in. policjanci. W każdej z 9 hal sportowych na których rozgrywano mecze obecni byli dzielnicowi z lubelskich komisariatów Policji. Promowali bezpieczeństwo mówiąc o nowych aplikacjach i programach takich jak „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy też „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”  Na miejscy obecni byli także policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Lublinie oraz Wydziału Ruchu Drogowego wojewódzkiej komendy Policji. Mundurowi rozdawali m.in. odblaski i odpowiadali na każde pytania dzieci, zachęcając do bezpiecznych zachowań zarówno w szkole jak i poza nią.

   To były już IX Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Poza główną częścią zawodów rozegrane zostały także mecze towarzyskie reprezentacji Księży Archidiecezji Lubelskiej, Wojska Polskiego, dziennikarzy TVP oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.  W tej części zawodów najlepsi okazali się być policjanci. W finale po rzutach karnych nasza reprezentacja pokonała drużynę TVP.

   W przerwach rozgrywek, których finały odbywały się w hali głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, czas wypełniali i umilali wspaniałą grą żołnierze wojskowej orkiestry

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

    Nagrody zwycięzcom wręczali min. I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk. Piotr Chudzik a także dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki.

AF.