Kraśnik: Nocny pościg za ciągnikiem rolniczym - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Nocny pościg za ciągnikiem rolniczym

Data publikacji 13.03.2018

Do niecodziennego pościgu doszło wczoraj w Olbięcinie. Policyjny patrol ruszył w pogoń za ciągnikiem rolniczym, którego kierowca według zgłoszenia, miał być pijany. Po zatrzymaniu, 18-latek był agresywny wobec interweniujących mundurowych. Jak się później okazało, młodzieniec miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Będzie odpowiadał za kierowanie po pijanemu i znieważenie policjantów.

Wczoraj po godz. 23.30 policjanci z Kraśnika zostali skierowani do Olbięcina, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna jeździ  ciągnikiem rolniczym. Po przybyciu funkcjonariusze z patrolu zauważyli zawiadamiającego , który wskazał kierunek, w jakim odjechał nietrzeźwy traktorzysta.

Policjanci widzieli odjeżdżający ciągnik i z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszyli w pościg. Po kilkuset metrach, kiedy uciekinier nie reagował na sygnały, zablokowali radiowozem drogę ucieczki.

W pojeździe za kierownicą siedział młody mężczyzna. Byył bardzo agresywny, usiłował kopać interweniujących policjantów. Został szybko zatrzymany i umieszczony w radiowozie. Tam  w dalszym ciągu kopał usiłując uszkodzić wnętrze radiowozu i wyzywał policjantów. 

Zatrzymanym okazał się 18 letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego.  Nietrzeźwy przejechał ok. 20 km od swojego miejsca zamieszkania do Olbięcina. Mężczyzna został przewieziony do komendy w Kraśniku i przebadany alkomatem. W organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

18-latek trafił do policyjnego aresztu, będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu i znieważenie policjantów. Po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do prokuratora celem zastosowania środka zapobiegawczego.

JM