Opole Lub.: Policjanci rozmawiali o odpowiedzialności nieletnich - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Policjanci rozmawiali o odpowiedzialności nieletnich

Data publikacji 14.02.2018

Opolscy policjanci gościli z wizytą w Szkole Podstawowej w Poniatowej. Funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą by nakreślić ramy zgodnych z prawem zachowań nieletnich. Była również mowa na temat sposobów rozwiązywania konfliktów oraz poszanowaniu cudzej własności.

Policjanci udali się na spotkanie zaproszeni przez pedagogów szkoły w Poniatowej. Podczas spotkania z uczniami, funkcjonariusze wyjaśniali kiedy zachowanie młodego człowieka może spowodować konflikt z prawem. Stróże prawa omówili pokrótce zasady odpowiedzialności wynikające z ustawy dotyczącej nieletnich oraz przestrzegali przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, które mogą dla młodego człowieka skończyć się przykrymi konsekwencjami. Rozmawiali również o tym, dlaczego należy panować nad emocjami oraz jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty. Podkreślali, że zachowania agresywne mogą spowodować kolejne, coraz większe problemy dla obydwu stron sporu.

Głównym celem pogadanki było przypomnienie młodym ludziom o tym, że w każdym miejscu – również w szkole obowiązują przepisy, których respektowanie jest obowiązkiem każdego ucznia. Ich nieprzestrzeganie wiąże się dla młodego człowieka z różnymi dolegliwymi konsekwencjami. Dlatego głównym celem tprzed niebezpiecznymi zachowaniami innych.