Aktualności

Łęczna: Pijany doprowadził do kolizji i uciekł. W pogoń za nim ruszył świadek

Data publikacji 09.02.2018

W Wólce Cycowskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów. Jeden z kierujących uciekł z miejsca zdarzenia. Świadek kolizji udał się w pogoń za uciekinierem i ujął nieodpowiedzialnego kierowcę, który jak się okazało był pijany. 58-latek z gm. Cyców trzeźwieje w policyjnym areszcie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Wólka Cycowska doszło do kolizji drogowej. Jadący samochodem marki Citroen zjechał na przeciwległy pas jezdni i najechał na prawidłowo jadący pojazd marki Ford, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Jak wynikało z relacji świadków kierujący citroenem już wcześniej wykonywał niebezpieczne manewry i dawało to podstawę do przypuszczeń, że może być pijany. Po kolizji kierowca citroena nie zatrzymał się i zaczął oddalać się w kierunku Świerszczowa. W pewnym momencie skręcił w polną drogę, a następnie wjechał w pola. W pogoń za drogowym piratem udał się inny kierowca, który był świadkiem kolizji. Z uwagi na to, że dysponował samochodem terenowym pościg po polach nie był dla niego problemem. Uciekinier wjechał swoim samochodem na jedną z posesji w gm. Cyców i tam 37-latek z Terespola dokonał jego ujęcia i wezwał Policję.

Przybyli na miejsce policjanci przebadali nieodpowiedzialnego kierowcę na trzeźwość. Urządzenie wykazało blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kolizji pod wpływem alkoholu zatrzymano i trzeźwieje on w policyjnym areszcie. Popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

M.G.