Aktualności

Lubartów: Bezpieczeństwo w sieci i pierwsza pomoc tematem spotkania w Przytocznie

Data publikacji 07.02.2018

Nie bez powodu policjanci spotkali się wczoraj z młodzieżą. To właśnie 6 lutego obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Była to doskonała okazja do porozmawiania z młodymi internautami na temat zagrożeń jakie mogą ich spotkać w sieci. Równie ciekawym punktem spotkania były symulacje dotyczące postępowania wobec osób poszkodowanych oraz informowanie służb ratunkowych.

Wczoraj w remizie OSP w Przytocznie odbyło się spotkanie młodzieży z policjantami. Z uwagi na to, że  to właśnie wczoraj obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, mundurowi rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się korzystając z Internetu. Nie zabrakło takich zagadnień jak: upublicznianie swoich danych czy problematyka cyberprzemocy. Policjanci uczulali swoich słuchaczy, aby korzystając z Internetu mieli szacunek dla innych użytkowników, przestrzegali przed hejtem, czyli obraźliwymi lub agresywnymi komentarzami, które mogą być przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń.

Innym równie ciekawym punktem spotkania była pierwsza pomoc i zasady postępowania wobec osób poszkodowanych oraz informowanie służb ratunkowych.

Dzieci z pełnym zaangażowaniem włączyły się w przygotowane symulacje ćwicząc m.in. układanie poszkodowanego w pozycji tzw. bocznej ustalonej. Nie zawiedli również rodzice, którzy równie chętnie wzięli udział w scenkach, gdzie byli opatrywani przez swoje pociechy.

E.S.