Łęczna: Kierowali samochodami bez wymaganych dokumentów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Kierowali samochodami bez wymaganych dokumentów

Data publikacji 08.01.2018

Podczas minionego weekendu łęczyńscy policjanci skontrolowali kierującego samochodem 34-latka z Łęcznej. Okazało się, że prowadził pojazd nie mając do tego uprawnień. Ustalili, że pasażer tego samochodu kilkanaście minut wcześniej też kierował samochodem pomimo decyzji o zatrzymaniu dokumentów. Kolejny kierowca został zatrzymany bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Kierował samochodem, który był niedopuszczony do ruchu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek wieczorem w Łęcznej. Na ul. Polnej policjanci skontrolowali kierującego samochodem marki Volkswagen Golf, 34-latka z Łęcznej. Okazało się, że prowadził pojazd nie mając do tego uprawnień. Jednocześnie ustalili świadka zdarzenia, z którego relacji wynikało, że pasażer volkswagena kilkanaście minut wcześniej również prowadził pojazd bez uprawnień. Mundurowi sprawdzili więc drugiego mężczyznę w policyjnych bazach danych. Okazało się, że 36-latek figuruje jako osoba wobec której została wydana decyzja o zatrzymaniu dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami.

Kolejny kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego wpadł w niedzielne popołudnie. 20–latek z Łęcznej został zatrzymany na Rynku II. Z informacji policjantów wynikało, że kierujący nie posiada dokumentów uprawniających go do jazdy. Kontrola potwierdziła wątpliwości mundurowych. Nastoletni pirat drogowy poruszał się pojazdem marki Ford Focus bez wymaganych dokumentów, tj. prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, nie posiadał również pokwitowania dopuszczającego pojazd do ruchu. W trakcie dalszej weryfikacji mundurowi ustalili, że mają do czynienia z drogowym recydywistą. Niespełna miesiąc wcześniej miał już zatrzymane prawo jazdy z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna poruszał się samochodem nie dopuszczonym do ruchu oraz nie dopełnił obowiązku zawiadomienia starosty o nabyciu pojazdu i związanej z tym zmianie właściciela.

Teraz za popełnione wykroczenia wobec niefrasobliwych kierowców policja będzie prowadziła postępowania, które mogą zakończyć się wysokimi grzywnami.

M.G.