Wypadek w Abramowie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Wypadek w Abramowie

Data publikacji 22.12.2017

Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w Abramowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fiatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Obrażenia odniosła 73-letnia pasażerka osobówki, która została przetransportowana do szpitala w Lubartowie. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w miejscowości Abramów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Fiat nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym m-ki MAN. W osobówce podróżowało 3 osoby. 33-letnia kierująca, mieszkanka gminy Abramów i 3-letnie dziecko nie potrzebowali pomocy medycznej. Obrażenia natomiast odniosła 73-letnia pasażerka fiata, która została przetransportowana do szpitala w Lubartowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przypominają, że śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość może być przyczyną groźnych zdarzeń. Opady śniegu, deszczu stanowią realne zagrożenie dla kierujących. Droga hamowania znacznie się wydłuża w takich warunkach. Stąd też apel do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

E.S.