Nie zdążyła wyhamować - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nie zdążyła wyhamować

Data publikacji 06.12.2017

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś przed godziną 11.00 w Trzebieszy. Kierująca Citroenem Xara mieszkanka gminy Poniatowa nie zdążyła wyhamować przed ustępującym pierwszeństwa Fiatem Punto i uderzyła w jego tył. Dziecko podróżujące fiatem zostało zabrane do szpitala na obserwację. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

   Już od poranka dały znać o sobie skutki jesiennej aury. Około godziny 11.00 dyżurny otrzymał powiadomienie o tym, że w Trzebieszy (gm. Opole Lubelskie) doszło do zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca Fiatem Punto mieszkanka gminy Opole Lubelskie chcąc skręcić w lewo, przepuszczała jadące z przeciwka pojazdy. Jadąca za nią citroenem mieszkanka gminy Poniatowa najprawdopodobniej zbyt późno zauważyła tą sytuację, nie zdążyła już wyhamować i uderzyła w tył fiata, który następnie wjechał do rowu. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Dziecko podróżujące fiatem zostało przewiezione na obserwację do szpitala.

   Wstępną przyczyną dzisiejszego zdarzenia było głównie niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz niezachowanie należytej ostrożności. Policjanci ustalili, że obydwie kierujące pojazdami były trzeźwe. Na szczęście nikt z uczestników powyższych zdarzeń nie doznał poważniejszych obrażeń.

   Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Jesienna aura często stwarza trudne warunki na drodze wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Pamiętając o tym, że częste mgły i opady deszczu powodują, że nawet najprostszy manewr może zakończyć się utratą kontroli nad autem zatem powinniśmy znacznie ograniczyć prędkość oraz ważyć każdą podejmowaną na drodze decyzję.