Dzień Odblasków w Zamościu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Dzień Odblasków w Zamościu

Data publikacji 06.12.2017

W Mikołajki policjanci z zamojskiej komendy zachęcali do noszenia odblasków najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. W szkołach mówili o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, promując noszenie elementów odblaskowych. Każdy uczeń otrzymał również prezent - odblaskową opaskę. Okazją do szkolnych wizyt była rozpoczynająca się dzisiaj akcja pn. „Dzień Odblasków 2017”.

   6 grudzień każdemu kojarzy się z Mikołajkami, jednak jest to również data rozpoczęcia akcji Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji pn. „Dzień Odblasków 2017” ukierunkowanej na promowanie wśród pieszych stosowania elementów odblaskowych.  W ramach akcji policjanci odwiedzali zamojskie szkoły i podczas krótkich pogadanek mówili, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest bycie widocznym. W czasie spotkania uczestnikom przekazali odblaskowe opaski. To jeszcze nie koniec dzisiejszych działań. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas wybranych kontroli drogowych w godzinach popołudniowych i wieczornych będą rozdawali odblaskowe kamizelki i opaski.

    Akcja „Dzień Odblasków 2017” ma na celu zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. W ramach akcji zaplanowano również realizację konkursu dla przedszkoli na projekt odblasku. W dzisiejszym dniu konkurs zostanie oficjalnie rozpoczęty, a jego rozstrzygniecie nastąpi w sierpniu 2018 roku. Najlepszy projekt odblasku będzie znakiem rozpoznawczym akcji przez cały 2019 rok.

D.K-B