Policjanci rozmawiali z licealistami o bezpieczeństwie na drodze - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci rozmawiali z licealistami o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 06.12.2017

Wczoraj policjanci odwiedzili uczniów opolskiego liceum. Przybyli na prośbę nauczycielskiego grona funkcjonariusze rozmawiali z młodymi ludźmi o skutkach nieostrożnej i zbyt szybkiej jazdy samochodem. Przygotowany przez stróżów prawa film zmienił podejście młodzieży do kwestii odpowiedzialnego korzystania z dróg.

Podczas spotkania stróże prawa tłumaczyli czym jest mądra i odpowiedzialna jazda autem. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrych praktyk na drodze. Mundurowi tłumaczyli do czego może prowadzić brawurowa jazda oraz wyjaśniali czym różni się wypadek od kolizji drogowej. Młodzi ludzie - choć w większości byli już posiadaczami praw jazdy – nie zdawali sobie sprawy z wejścia w życie najnowszych zmian w przepisach i zadawali funkcjonariuszom mnóstwo pytań o obowiązki w zakresie sygnalizowania manewrów, używania świateł czy policyjnego pomiaru prędkości.

Długa, wymowna cisza towarzyszyła projekcji przygotowanego przez policjantów filmu: „Śmierć czai się na drodze”. Po jej zakończeniu uczniowie przyznali, że ostrożna, bezpieczna i trzeźwa jazda samochodem pozwala uniknąć zagrożeń i ich samemu nie powodować.

E.Ż.