Ciężarówką do rowu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ciężarówką do rowu

Data publikacji 05.12.2017

Policjanci ryckiej komendy ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano w Sarnach. Jadący drogą krajową w kierunku Lublina samochód ciężarowy marki Volvo wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca był trzeźwy.

   Dziś rano dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji w miejscowości Sarny na krajowej siedemnastce. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zastali w przydrożnym rowie samochód ciężarowy marki Volvo z naczepą. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 33-letni kierowca z Lublina był trzeźwy. Z informacji przedstawionych przez 33-latka wynika, że do zdarzenia doprowadził bus marki Mercedes, który wjechał na przeciwny pas ruchu. Kierujący volvem chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, natomiast bus nie zatrzymując się odjechał w kierunku Ryk.

   Policjanci w ramach prowadzonych czynności wyjaśniających ustalają dokładne okoliczności i przyczynę zdarzenia. Prosimy również o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Rykach tel. 0-81 8650210 osoby, które dziś rano około godz. 6.00 przejeżdżając drogą krajową nr K-17 przez miejscowość Sarny widziały, w jaki sposób doszło do zdarzenia z udziałem ciężarowego volvo i posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu kierującego busem.

 KS