Mateusz Koczmara wicemistrzem Polski w Mistrzostwach Polski Open Karate Kyokushin

Data publikacji 23.10.2017

Mateusz Koczmara na co dzień policjant w stopniu sierżanta Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wywalczył tytuł wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski Open Karate Kyokushin. XVIII Mistrzostwa Polski odbyły się w Lublinie w minioną sobotę z udziałem 246 zawodników z 36 klubów.

Sierż. Mateusz Koczmara w drodze do srebrnego medalu Mateusz stoczył trzy walki z tytułowanymi zawodnikami z Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin Ais.Sypień jednego z najlepszych klubów w Polsce. Mateusz zaliczył świetny start, wygrał wszystkie walki eliminacyjne, ćwierćfinał i półfinał. W finale uległ tytułowanemu zawodnikowi z Wrocławia – zajmując 2 miejsce w kategorii senior (+85kg).

XVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat), odbyły się w Lublinie w minioną sobotę z udziałem 246 zawodników z 36 klubów. Organizatorem był Lubelski Klub Kyokushin.

To nie pierwszy sukces Mateusza. W poprzednim roku zdobył złoty medal w Pucharze Polski Karate Kyokushin a w Mistrzostwach Polski Open w Olsztynie oraz w Pucharze Europy w Lublinie zajął III miejsce.

Mateusz karate kyokushin trenuje od 1992 roku w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin posiada stopień 2 DAN. Aktualnie Mateusz intensywnie przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 25-26 listopada w Rumunii.