Zamość: Nielegalny towar na posesji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Nielegalny towar na posesji

Data publikacji 12.10.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Zwierzyńcu na jednej z posesji w gminie Zamość ujawnili i zabezpieczyli ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 20 butelek wyrobów spirytusowych również bez znaków akcyzy. Gdyby nielegalne wyroby trafiły na rynek Skarb Państwa straciłby prawie 21 tys. zł.

Wczoraj policjanci ze Zwierzyńca sprawdzając wcześniej uzyskaną informację na jednej z posesji znajdującej się w gm. Zamość ujawnili i zabezpieczyli towar bez polskich znaków akcyzy. 41-letni mieszkaniec tej posesji nielegalne papierosy i alkohol przechowywał w mieszkaniu oraz pomieszczeniach gospodarczych. Mundurowi sprawdzili również samochód znajdujący się na posesji. W jego wnętrzu również były papierosy bez akcyzy. Łącznie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ponad 1200 paczek papierosów różnych marek oraz 22 butelki alkoholu różnej pojemności bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalne wyroby trafiły na rynek Skarb Państwa straciłby prawie 21 tys. zł.

Teraz 41-latek za naruszenie przepisów kodeksu karno skarbowego odpowie przed Sądem.

Podczas wykonywanych czynności na posesji 41-latka przebywał także jego 39-letni znajomy. Mieszkaniec innej miejscowości w gminie Zamość. Policjanci przeszukali również jego posesję. W pomieszczeniach gospodarczych oraz mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli 300 paczek papierosów oraz 7 butelek alkoholu różnych marek. Towar również nie posiadał znaków akcyzy. Podatek akcyzowy w tym przypadku to kwota ponad 5 200 zł. Za popełnione wykroczenie skarbowe 39-latek również poniesie odpowiedzialność przed Sądem.   

D.K-B.