Radzyń Podl.: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 23.08.2017

43-letni mieszkaniec gminy Czemierniki odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca Radzynia Podlaskiego, który jadąc swoim autem drogą krajową nr 19 zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze pojazd marki BMW i niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego Policji, a następnie na terenie stacji paliw w miejscowości Paszki Małe zatrzymał kierującego BMW uniemożliwiając mu dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili u tego kierowcy ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16:35. Mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jadąc autem drogą krajową nr 19 zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze pojazd marki BMW i niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego radzyńskiej jednostki. Mężczyzna pojechał za podejrzanym autem, które zatrzymał na terenie stacji paliw

w miejscowości Paszki Małe. Do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy poprzez zabranie kluczyków. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 43-letni mieszkaniec gm. Czemierniki, który kierował BMW miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził również nietrzeźwą pasażerkę, która miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna podczas kontroli drogowej nie posiadał wymaganych dokumentów.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Radzynia Podlaskiego, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

P.M.